! Welcome !

-! World of Warcraft !-
1. Vznik Krále Lichů,
aneb konec moudrého Ner'zhulaŠaman, který byl už velice starý a jmenoval se Ner’zhul byl kdysi dávno jedním z největších duchovních vůdců, které orkové měli. Po té, co byl oklamán démonem Kil’jaedenem, stalo se několik zásadních událostí, které zapřičinili korupci orků. Zanedlouho se z nich také stali pijavice, které potřebovali něčí krev. Starý šaman orků Ner’zhul však odmítnul vydat svůj lid do zkázy a postavil se proti plamenné legii.

Kil’jaeden (pán démonů) potrestal orka Ner’zhula za jeho drzost postavit se mu. Postupně ničil jeho pomalu stárnoucí tělo a aby to nebylo všechno mučil jeho dobrou duši. Pán démonů ale nechtěl Ner’zhulova zabít, a tak mu nabídnul poslední šanci. Budeš mi sloužit! Nebo zažiješ strašná muka, která nikdy neskončí. Orkský šaman bohužel neměl na vybranou a proto souhlasil s nabídkou pána démonů Kil’jaedenova. Ner’zhul byl znovuzrozen s obrovskou silou temna a začal si říkat Král Lichů.

Duch orkského šamana Ner’zhula byl kouzelně spoután se starodávnou zbrojí a vázán k mocnému meči, jenž nesl jméno Mrazivý smutek. Aby Kil’jaeden zajistil, že ho Ner’zhul bude poslouchat, zapečetil zbroj a meč v ledové kře, kterou získal z nedostupné oblasti v Twisting Nether. Tento ledový kráter pak vpustil do Azerothu, který vůbec nic netušil. Uložil ho do zamrzlé, dávno zapomenuté pustiny, se jménem Northrend.

Již zlý orkský šaman (nyní už Král Lichů), měl opravdu velikou sílu, kterou mu dávala zlá starana, a proto uměl ovládat samotnou smrt. Ze svého ledového království povolal svou armádu nemrtvých, s kterou chtěl zničit vše, co mu vejde do cesty. Potřeboval si svou sílu otestovat, a tak to zkusil proti nerubianům z Azjol-Nerub, kteří měli vůdce Anub’araka. I přesto, že války zuřili mnoho a mnoho let, Král Lichů měl postupně čím dál větší přesilu, díky přestupu padlých nerubianů na zlou stranu. Později byl i sám vůdce nerubiánů Anub’arak přepaden a následně zabit. Díky tomu se z něj stal hrůzostrašný pán podzemí a tím pádem i spojenec Krále Lichů.

Na první pohled to vypadalo, že Král Lichů dobře odvádí svou práci pro temnou stranul. Ve skutečnosti však měl mnohem větší a lstivější plány. Proto vytvořil malou skulinku, díky které mohl prostrčit Mrazivý smutek a nařídil svým poddaným, aby meč odnesli pryč z ledového království. Král Lichů totiž chtěl použít Mrazivý smutek jako návnadu pro mocného šampióna. Pro někoho, kdo by Ner’zhula uvolnil z vězení a sloužil by jako tělo pro jeho ducha. Zatímco Mrazivý smutek byl připravený a nastražený na vhodnou chvíli, Král Lichů plnil dál pánovy přikazy, který nic netušil.

Hned jak přišel Král Lichů na Azeroth, tak vytvářel nákazu, která měla zničit všechno živé a vytvořit tak obrovskou a nepřemožitelnou armádu sloužící plamenné legii. Aby byla nákaza rychlější, povolal Král Lichů strašného mága Kel’thuzada, který byl starší člen vládnoucího řádu v Dalaranu.

Pod dohledem Krále Lichů, vytvořil Kel’thuzad Kult Zatracených. Uctívači tohoto kultu dále rozšiřovali mor a sbírali strašlivá kvanta nemrtvých. Kel’thuzad se radoval a pojmenoval stále více rostoucí armádu jako Pohroma. Pevně věřil, že s touto armádouu Král Lichů bude spokojený a vymítí veškerou lidskost.2. Mrazivý Smutek,
aneb, touha po mociArcimág Antonidas pevně věřil, že nákaza, která se šiřila musí odněkud pocházet, a proto vyslal kouzelnici Jainu Proudmoore aby zjistila pravdu o nákaze. S ní odjel také princ Arthas Menethil, jediný syn krále Terenase. Jaina s Arthasem našli a také zabili některé poddané Krále Lichů. Dokonce se jim podařilo zabít Kel'Thuzada, který vytvořil kult zatracených. Bohužel jeho smrt nezastavila vzestup armády Pohromy. Boj s nemrtvými byl opravdu dlouhý a čím dál víc se boj protahoval, princova víra a trpělivost začala slábnout.

K Jaine a Arthasovi se pak přidal také paladin Uther Lightbringer, přijeli ovšem příliš pozdě do Stratholmu na to, aby zastavili nákazu, která se tak moc rychle a nezastavitelně šířila zemí. Arthas věděl, že se chudáci vesničané nevyhnutelně připojují k rostoucím řadám armády nemrtvých, proto vydal příkaz k očistě města. Rozhodl se, že raději zabije sám všechny lidi, než aby se z nich stalo další vojáci Pohromy. Uther s touto myšlenkou neslouhlasil a odmítnul, proto ho ihned Arthas prohlásil za zrádce a rozpustil Řád Stříbrné Ruky. Uther se svým vojskem opustil vesnici. Jaina, která vždy stála při Arthasovi se zděsila při pomyšlení, že by měla zabíjet svoje vlastní lidi a tak udělala totéž co Uther.

I přesto, že odešla veliká armáda a 2 odvážní hrdinové, Arthas uskutečnil svůj strašný plán a vypálil domy, pozabíjel všechny lidi, dokonce z toho neměl ani špatný pocit. Něco zvláštního se v něm ten den změnilo. Princ Arthas nechal většinu svých dobrých vlastností v hořicím městě, plném mrtvých lidí.

Princ stále toužil po zastavení Pohromy. Vystopoval odkud se mor bere a zavedlo ho to až do Northrendu. Odvážný princ Arthas šel do zasněžené střechy světa, kde spatřil svého dávného přítele trpaslíka Muradina Bronzebearda. Muradin zde hledal legendární meč, nazývaném jako Mrazivý Smutek. Arthas se rozhodl vyhledat meč a použít ho proti Pohromě. Král Terenas stáhl Arthase se svým vojskem z Northrendu. Arthas však tajně najal žoldáky, aby zapálili lodě a nemohli tak poslechnout příkaz krále. Když došel se svým vojskem ke spáleným lodím, tak se Arthas tvářil děsně překvapeně. Hned na to nechal zabít všechny žoldáky, co spálili po jeho příkazu loďě, aby nikdo nic nepoznal.

Arthas věřil, že tím zachránil svůj lid, protože chtěl stále nalézt Mrazivý smutek. Když ho konečně Arthas a Muradin našli, tak na něm stálo, že ten kdo jej nosí bude mít nadpozemskou moc, ale za cenu, že jakmile ostří projde tělem, zanechá jizvu i na duši. Navzdory varování a Muradinovým protestům se Arthas zavázal, že by zaplatil čímkoliv, jen aby mohl vlastnit meč.

Princ byl oslepen svým chtíčem po meči a uvolnil meč z ledové kry. Způsobil tím Muradinovu smrt. Meč totiž zničil vše co zbylo z jeho lidskosti. Arthas netušil, meč vlastně patří Králi Lichů, stejně tak nevěděl, že meč má sílu Ner'zhula. Uměl totiž vysát duši.

S mečem v ruce a temnotou v srdci putoval Arthas zmrzlou pustinou, aby vyslyšel volání svého nového pána.3. Zničení ledového království,
aneb zlo je silnější než dobroV Lordaeronu zavládla obrovská radost, neboť se princ vrátil zpět. Dobrá nálada však netrvala tak dlouho, jak by si mnozí mysleli. Arthas poklekl před svého otce Terenase, ten byl ale zanedlouho mrtev. Král Lichů nařidil Arthasovi, aby zabil svého rádce Uthera Lightbringera, a shromáždil zbytky Kel'thuzada. Když Arthas dokončil své plány, bylo hlavní město (dříve vzor pro lidskost) jen obyčejnou vzpomínkou na dobro.

Rytíř smrti Arthas přišel se svou armádou nemrtvých přes lesy Quel'Thalasu přímo do Silvermoonu. Arthas využil sluneční studnu a tím oživil Kel'thuzada jako Liche.

Kel'thuzad postupně otevíral brány pro Archimonda, který byl mocný pán démonů Plamenné Legie. Když Archimonde přišel tak řekl, že už Krále Lichů dále nepotřebuje. Zatímco Archimonde spokojeně koukal, jak se jeho temné legii daří ničit dobro, tak se Arthas vydal do Kalimdoru, kde se setkal s Illidanem Stormragem.

Válka skončila zánikem Archimonda a armády legie byly zničeny. Arthas se vrátil do Lordaeronu a postupně cítil, jak slábne. Proto se rozhodl, že se ihned vrátí zpátky do Northrendu. V tom ale narazil na malou skupinku elfů, kteří byli pozůstalí Quel'Thalasu. Elfové se přidali k Illidanovi a chtěli společně zničit Ledový Trůn. Pán Podzemí Anub'arak ukázal Arthasovi chodby, které vedli přímo do samotného podzemí, díky kterým se mohl dostat k ledovému trůnu mnohem rychleji.

Arthas vešel do podzemí, musel se ale střetnout s Illidanem, který se stál démonem. Illidan sjednal boj muže proti muži, Mrazivý Smutek proti Twin Blades of Azzinoth. Arthas démona nakonec porazil a nechal ho ležet ve své vlastní krvy. Po té postupoval dál, stále blíž a blíž Králi Lichů.

Možná, že měl Arthas ještě trochu zdravého rozumu, který mu našeptával do duše když stoupal po schodech k Ledovému Trůnu. Ale je také možné, že byl Arthas monstrem Krále Lichů od doby, co vzal do ruky Mrazivý Smutek. Kdyžs došel úplně nahoru, tak mu něco řeklo "Vrať meč". Král Lichů mu našeptával "Dokonči kruh. Pusť mě z tohoto vězení!". Srdce plné hněvu, hlava plná zlosti, Arthas roztříštil Ledový Trůn a nasadil si helmu Ner'zhula. Od té doby byl Arthas spojený s Králem Lichů.

 
Prosím nic nekopírujte bez souhlasu hlavního administrátora serveru !!!