! Welcome !

! Tuning aut !


Co je to tuning?

Tuning automobilů je jak průmysl tak i hobby. Smyslem tuningu je auto upravit tak, aby se zlepšila výkonnost, styl jízdy apod. Důležité je také vytvořit originální design. To v českých poměrech docela pěkně funguje, vždyť kdo by se nechtěl odlišovat, že?

Většina vozů opouštějících továrnu je „nastavena“ na průměrného řidiče a očekává se, že bude automobil také využívat v průměrných podmínkách. Tuning je tedy od toho, aby bylo možné přizpůsobit vlastnosti vozu k obrazu jeho majitele. Záleží tedy hlavně na tom, čemu dává přednost. Například automobil může být pozměněn s cílem je zlepšit spotřebu. I toto je tuning. Velmi často je cílem tuningu „vyprodukovat“ automobil, jenž bude mít oproti jeho sériovým bratříčkům o několik koňských sil více. Často je tuning zaměřen komplexně, Tedy na vnějšek i vnitřek automobilu.

Tuning automobilů je tedy především v „přetvoření“ plechového miláčka na „závodní auto“. Proč jsem to uvedl v závorkách? No proto, že velká většina „vytuněných“ aut si nikdy nezazávidí (nebo alespoň ne v opravdových závodech). Tuningové vozy jsou tedy stavěny pro potěšení jízdy při řízení takového vozidla (a samozřejmě také pro očka nějakých pěkných slečen :-)).

Změna exteriéru aut je většinou tím prvním znakem ukazujícím na „vytuňené“ auto. Taková změna především obnáší změnu aerodynamických vlastností vozu přes boční „sukně“, přední a zadní nárazníky, spoilery, splittery, větrací otvory až po originální „litá“ kola.

 
Prosím nic nekopírujte bez souhlasu hlavního administrátora serveru !!!